PolskiEnglish
Wyłącznym dystrybutorem akcesoriów jest wydawnictwo KW. Akcesoria posiadają atrybuty autentyczności: firmowe pudełko z logo firmy lub celulozowe etui dla szkieletów wyciętych laserem, naklejka z ceną i numerem katalogowym oraz pieczątka firmowa. Akcesoria nie posiadające tych atrybutów nie są autentyczne i handel nimi jest rozumiany jako łamanie praw autorskich.

Sprzedaż wysyłkowa

Opublikowano: 02.11.2010
W związku z wyjazdem wydawcy za granicę, sprzedaż wysyłkowa nie będzie realizowana poprzez stronę wydawnictwa. Proszę nie składać zamówień detalicznych. Można kupować modele wydawnictwa KW w innych internetowych sklepach modelarskich takich jak Orlik, Duduś,Card Model, Navarin,WMC Models, Kartonmodellbau.DrafModel i innych.

Nowa seria wydawnicza KW

Opublikowano: 17.09.2010
Wydawnictwo KW niebawem wyda następną serię wydawniczą pod tytułem "Kolekcja Wojenna". Nowa seria będzie wydawana niezależnie od tytułu "KW Cartoon Model", będzie dostępna wyłącznie na stronie internetowej wydawnictwa i niektórych sklepach modelarskich. Jednocześnie ogłasza się zaproszenie do współpracy modelarzy-projektantów z dziedzin szkutnictwa, lotnictwa, techniki lądowej i pancernej. Dla osób zainteresowanych kontakt przez skrzynkę e-mail: kwmodel@boo.pl Oferta współpracy jest nieograniczona czasowo.

Ju-87 konkurs zdjęć

Opublikowano: 30.08.2010
Konkurs na najlepszą galerię zdjęć Ju-87 został rozstrzygnięty. Zwycięzcą został Andrzej Chodakowski z Białegostoku z wersją pustynną Ju-87 R2 S1+HK. Nagrodą jest następny model wydawnictwa wraz z akcesoriami. W galerii brakuje wersji "zielonej"Ju-87 B2 F1+AC z frontu wschodniego. Tak więc zapraszam do składania zdjęć. Zwycięzca zostanie nagrodzony dowolnie wybranym modelem i akcesoriami występującymi w ofercie wydawnictwa.

P-39 a kapon

Opublikowano: 03.06.2010
Został rozwiązany problem z kaponowaniem arkuszy modelu P-39 nakładu 1-2/2009. Oto metoda. W pierwszej kolejności należy użyć lakieru akrylowego szybkoschnącego w sprayu. Nanieść cienką warstwę. Następnie odczekać dobę. Po upływie doby można lakierować kaponem rozcieńczonym rozpuszczalnikiem nitro w stosunku dowolnym. Zalecany stosunek 1:1. Doświadczenie przeprowadzono dwunastokrotnie z użyciem lakieru bezbarwnego akrylowego firmy Champion color "Spray Professional" emalia uniwersalna szybkoschnąca oraz Capon Extra firmy Domalux.

Konkurs foto

Opublikowano: 10.11.2009
Podobnie jak w przypadku P-39, wydawnictwo ogłasza konkurs na najlepszą galerię zdjęć wykonanego modelu Ju-87 z numeru 3-4-5/2009. Nagrodą będzie dowolnie wybrany model wraz z akcesoriami, publikacja galerii na stronie wydawnictwa oraz publikacja ośmiu wybranych zdjęć na tyle okładki następnego numeru. Zdjęcia będą przyjmowane do końca sierpnia 2010. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony w pierwszych dniach września 2010.

Nowa drukarnia

Opublikowano: 07.10.2009
Od modelu Ju-87 wydawnictwo korzysta z innej poligrafii. Problem KAPON już nie istnieje. Można dowolnie impregnować arkusze. Należy jednak używać świeżego, nie rozcieńczonego. Jeśli rozcieńczać to w proporcjach lakier/rozcieńczalnik 5:1. Silnie rozcieńczony może spowodować pojawienie się nieregularnych jasnych wykwitów. Używać pędzla o miękkim włosiu.